LED lighting fixture with motion sensor AURA LED ∙ 10W ∙ SR14 ∙ IP54
Order code: VIV004547 | SKU Reference: AURA LED 10W SR14
Technical info
| Series | AURA LED |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 700lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP54 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø180x35mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800234850221 |
Wall light, non-dimmable, 50000h, 230V, 10W, surface mounted, round shape, 4000K (neutral light), white, 120°, IP54, LED, -20÷+40°C, Infrared sensor.


