Suspension KING ∙ SSP719 ∙ white
Order code: VIV004578 | SKU Reference: SSP719 WH KING
Technical info
| Series | KING |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø60x1330mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234850535 |
The series spots KING GU10 offers flexibility in the lighting of rooms for various purposes, as it includes options for ceiling and wall mounting and spot and suspensions for rail mounting. They can be used for accent or auxiliary lighting at home, in shops, hotels, restaurants, both individually and in combination with each other.
Assets
News
Similar models
-
Suspension KING ∙ SSP719 ∙ black
-
Track light suspension KING ∙ TL909 ∙ white
-
Track light suspension KING ∙ TL909 ∙ black
-
Spot for track lighting KING ∙ TL908 ∙ white
-
Spot for track lighting KING ∙ TL908 ∙ black
-
Downlight for surface mounting KING ∙ DL715 ∙ white
-
Downlight for surface mounting KING ∙ DL715 ∙ black
-
Spotlight for surface mounting KING ∙ SP717 ∙ white
-
Spotlight for surface mounting KING ∙ SP717 ∙ black
-
Wall sporlight with switch KING ∙ SP718 ∙ white
-
Wall sporlight with switch KING ∙ SP718 ∙ black


