Downlight for surface mounting KING ∙ DL715 ∙ black
Order code: VIV004571 | SKU Reference: DL715 BK KING
Technical info
| Series | KING |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø55x100mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234850467 |
The series spots KING GU10 offers flexibility in the lighting of rooms for various purposes, as it includes options for ceiling and wall mounting and spot and suspensions for rail mounting. They can be used for accent or auxiliary lighting at home, in shops, hotels, restaurants, both individually and in combination with each other.
Assets
News
Similar models
-
Spot for track lighting KING ∙ TL908 ∙ black
-
Spot for track lighting KING ∙ TL908 ∙ white
-
Track light suspension KING ∙ TL909 ∙ white
-
Downlight for surface mounting KING ∙ DL715 ∙ white
-
Track light suspension KING ∙ TL909 ∙ black
-
Linear ceiling spotlight SP732-2L BK KING ∙ black ∙ 2xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP732-2L WH KING ∙ white ∙ 2xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP733-3L BK KING ∙ black ∙ 3xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP733-3L WH KING ∙ white ∙ 3xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP734-4L BK KING ∙ black ∙ 4xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP734-4L WH KING ∙ white ∙ 4xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP736-6L BK KING ∙ black ∙ 6xGU10
-
Linear ceiling spotlight SP736-6L WH KING ∙ white ∙ 6xGU10
-
Wall sporlight with switch KING ∙ SP718 ∙ black
-
Wall sporlight with switch KING ∙ SP718 ∙ white
-
Spotlight for surface mounting KING ∙ SP717 ∙ black
-
Spotlight for surface mounting KING ∙ SP717 ∙ white
-
Suspension KING ∙ SSP719 ∙ white
-
Suspension KING ∙ SSP719 ∙ black



