Multifunctional LED lighting fixture RUBY LED ∙ 55W
Order code: VIV004606 | SKU Reference: RUBY LED 55W
Technical info
| Series | RUBI LED |
| Wattage (W) | 55W |
| Luminous flux (lm) | 4930lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 660x490x115mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234850788 |
Dimmable lighting fixture with remote control RUBY LED 55W, 230V, 55W, 4930lm, 4000K (cool light), 120°, IP20.
Assets
News
Similar models
-
Multifunctional LED lighting fixture METRO LED ∙ 74W
-
Multifunctional LED lighting fixture DOTS LED ∙ 51W
-
Multifunctional LED lighting fixture SAVOY LED ∙ 63W
-
Multifunctional LED lighting fixture NORA LED ∙ 77W
-
Multifunctional LED lighting fixture VIKI LED ∙ 60W
-
Multifunctional LED lighting fixture VIKI LED ∙ 48W



