LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ white ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
Order code: VIV004618 | SKU Reference: LUKA LED 45W WH 3000-6400K
Technical info
| Series | LUKA LED |
| Wattage (W) | 45W |
| Luminous flux (lm) | 3600-4100lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 150° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x50mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234850887 |
The ceiling lighting fixtures LUKA LED 45W are available in a new easier way to select the desired color temperature, which can be done via a slider on the body power supply. Thus, depending on the position of this slider, the LUKA LED 45W glows constantly in one of the selected color temperatures: 3000K (warm white), 4000K (neutral light) or 6400K (daylight).
Assets
News
Similar models
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ white ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ black ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ gold ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ black ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ gold ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K



