LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ gold ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
Order code: VIV005202 | SKU Reference: LUKA LED 45W GD CCT-switch
Technical info
| Series | LUKA LED |
| Wattage (W) | 45W |
| Luminous flux (lm) | 3400-3800lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 150° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x50mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | gold |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234855608 |
In line with the most current market trends, VIVALUX presents gold color for one of its most successful product series LUKA LED. The new model emphasizes the combination of modern and functional. The calm, warm shade of gold inspires peace and individuality. Quiet luxury in every home, a stylish, classic accent with a modern sound with LUKA LED GD CCT. The model complements the existing series in two powers 35W and 45W and has the ability to select the desired color temperature, which can be done via a slider placed on the power supply of the body. Thus, depending on the position of the slider, LUKA LED 35W and 45W will shine constantly in one of the selected color temperatures: 3000K (warm white), 4000K (neutral light) or 6400K (daylight).
Assets
News
Similar models
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ white ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ black ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 35W ∙ gold ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ white ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
-
LED ceiling lighting fixture LUKA LED ∙ 45W ∙ black ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K



