Wall light PORTO/SQ ∙ 1 x GU10 ∙ white ∙ IP44
Order code: VIV004666 | SKU Reference: PORTO/SQ 1xGU10 WH IP44
Technical info
| Series | PORTO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 68x80x92mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234851211 |
The series facade lighting fixtures PORTO is with white or black matte aluminum body with glass diffusers. The fixtures are with square or oval shape and one can choose between single or double version with one or two GU10 lampholders respectively. The fixtures are with IP44 and can be used for outdoor lighting.


