Garden lighting fixture TOKYO/SS ∙ 1 x E27 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004669 | SKU Reference: TOKYO/SS 1xE27 BK IP44
Technical info
| Series | TOKYO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | Ø76x500mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800234851242 |
TOKYO is a series of stainless steel garden lighting fixtures with a modern design and body color nickel matte or black. The series consists of wall fixture and two garden lighting fixtures with different height. They are suitable for E27 lamps.
Assets
News
Similar models
-
Waterproof wall lighting fixture TOKYO/WI ∙ 1 x E27 ∙ black ∙ IP44
-
Waterproof wall lighting fixture TOKYO/WI ∙ 1 x E27 ∙ nickel matt ∙ IP44
-
Garden lighting fixture TOKYO/SS ∙ 1 x E27 ∙ nickel matt ∙ IP44
-
Garden lighting fixture TOKYO/PS ∙ 1 x E27 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lighting fixture TOKYO/PS ∙ 1 x E27 ∙ nickel matt ∙ IP44



