Solar LED light with microwave sensor EDAN SOLAR LED ∙ MW ∙ 2000lm ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004850 | SKU Reference: EDAN SOLAR LED MWIP54
Technical info
| Series | EDAN SOLAR LED |
| Wattage (W) | 8W |
| Luminous flux (lm) | 2000lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 180° |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | 187x143x30mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | ABS+алуминий |
| Ambient temperature | -25 ÷ 45°C |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234852652 |
EDAN SOLAR LED is a solar LED floodlight with microwave motion sensor. The floodlight offers electricity independent outdoor lighting for the time in which there are moving people within its detection range. Thus you get convenient and economical lighting.







