Solar LED floodlight with sensor UNO SOLAR LED ∙ 8W ∙ 800lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP65
Order code: VIV004725 | SKU Reference: UNO SOLAR LED 8W PIR IP65
Technical info
| Series | UNO SOLAR LED |
| Wattage (W) | 8W |
| Luminous flux (lm) | 800lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 180° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 177x119x30mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | ABS+алуминий |
| Ambient temperature | -25 ÷ 45°C |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234851679 |
UNO SOLAR LED is a solar LED floodlight with motion sensor that offers electricity independent outdoor lighting for the time in which there are moving people within its detection range. Thus you get convenient and economical lighting.
Assets
News
Similar models
-
Solar LED light with microwave sensor EDAN SOLAR LED ∙ MW ∙ 2000lm ∙ 4000K ∙ IP54
-
Solar LED lighting fixture with sensor VAST SOLAR LED ∙ 0.7W ∙ 150lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP44
-
Solar LED lighting fixture with sensor PIN SOLAR LED ∙ 0.55W ∙ 110lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP44
-
Solar LED lighting fixture with sensor SLIT SOLAR LED ∙ 4W ∙ 200lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP44


