Spot for track lighting WOODY ∙ TL910 ∙ black ∙ GU10
Order code: VIV004856 | SKU Reference: TL910 GU10/BK WOODY
Technical info
| Series | WOODY |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø55*170mm |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234852683 |
Track lighting spots have been used not only for accent lighting for long time. The GU10 lamps with higher wattage that are offered on the market allow spotlights to be used for general lighting in rooms. WOODY series is such modern solution for general lighting with GU10 lamps. The wood accent is contemporary.

