Linear ceiling spotlight SP743-2L LORENZO ∙ wood+black ∙ 2хЕ27
Order code: VIV004888 | SKU Reference: SP743-2L E27 LORENZO
Technical info
| Series | LORENZO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 100x330x85mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 2x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800234852959 |
The spotlights from the series LORENZO are the classic combination of natural wood with metal elements in an aged black color. All fixtures LORENZO have lampholders for E27 and thus provide the possibility of lighting with a wide range of decorative LED lamps VIVALUX.



