Square ceiling spotlight SP745-4SQ LORENZO ∙ wood+black ∙ 4хЕ27
Order code: VIV004890 | SKU Reference: SP745-4SQ E27 LORENZO
Technical info
| Series | LORENZO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 240x330x85mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 4x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800234852973 |
The spotlights from the series LORENZO are the classic combination of natural wood with metal elements in an aged black color. All fixtures LORENZO have lampholders for E27 and thus provide the possibility of lighting with a wide range of decorative LED lamps VIVALUX.



