Suspension BEATRICE ∙ SSP747 ∙ 1хЕ27
Order code: VIV004996 | SKU Reference: SSP747 E27 BEATRICE
Technical info
| Series | BEATRICE |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø400x1420mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x14W |
| Body color | black/gold |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal+PVC |
| EAN | 3800234853895 |
If you want to diversify your lighting solution in a different style and material of the lighting fixture, our new suspension BEATRICE is just for you. With a diffuser, designed in modern black outside and in gold inside, along with its decorative perforation, the suspension will certainly bring a different detail to the illuminated interior. The only thing left for you is to choose a suitable light source from the range of VIVALUX LED filament lamp.



