Linear spotlight ANEKE ∙ SP776 ∙ movable arms ∙ 4xE14 ∙ black
Order code: VIV005025 | SKU Reference: SP776-4L E14 BK ANEKE
Technical info
| Series | ANEKE |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 480x100x190mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 4x7W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854182 |
Matte black has gained extreme popularity in recent years, becoming a wanted finish for lighting fixtures in modern interiors. Following this trend, for fans of geometric lines, we offer the series ANEKE in an impressive matte black color. The advantage of spotlights, along with the horizontally and vertically movable cups with E14 lampholders, is that the light is distributed evenly, without creating unnecessary shadows and glare.
Assets
News
Similar models
-
Spotlight ANEKE ∙ SP773 ∙ 1xE14 ∙ black
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP774 ∙ 2xE14 ∙ black
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP775 ∙ 3xE14 ∙ black
-
Spotlight ANEKE ∙ SP773 ∙ 1xE14 ∙ chrome
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP774 ∙ 2xE14 ∙ chrome
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP775 ∙ 3xE14 ∙ chrome
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP776 ∙ movable arms ∙ 4xE14 ∙ chrome


