Spotlight ANEKE ∙ SP773 ∙ 1xE14 ∙ chrome
Order code: VIV005026 | SKU Reference: SP773-1R E14 CH ANEKE
Technical info
| Series | ANEKE |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | 100x100x160mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x7W |
| Body color | chrome |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854199 |
Chrome surfaces reflect more light than matte colored coatings and bring a dose of classic sound to the illuminated interior. That‘s why we present to your attention the new series of spotlights ANEKE in chrome color. Their decorative diffusers additionally contribute to achieving better illumination by reflecting the light from the installed filament LED lamps VIVALUX with E14 lampholder.
Assets
News
Similar models
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP774 ∙ 2xE14 ∙ chrome
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP775 ∙ 3xE14 ∙ chrome
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP776 ∙ movable arms ∙ 4xE14 ∙ chrome
-
Spotlight ANEKE ∙ SP773 ∙ 1xE14 ∙ black
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP774 ∙ 2xE14 ∙ black
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP775 ∙ 3xE14 ∙ black
-
Linear spotlight ANEKE ∙ SP776 ∙ movable arms ∙ 4xE14 ∙ black


