LED lamp PROXI LED ∙ JDR ∙ 5W ∙ 450lm ∙ GU10 ∙ 6400К
Order code: VIV005240 | SKU Reference: PRL JDR 5W GU10 W 6400K PROXI LED
Technical info
| Series | PROXI LED |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 450lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 38° |
| Size (mm) | Ø50x56mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~62W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234855707 |
LED lamp 5W, GU10, 230V, 6400K. PROXI LED 5W is LED SMD lamp with high luminous flux. PROXI LED directly replace halogen lamps JDR for 230V. PROXI LED are very good solution for creating accent lighting and lighting effects.




