LED lamp XARD LED ∙ JDR ∙ 5W ∙ 350lm ∙ GU10 ∙ 3000K
Order code: VIV003343 | SKU Reference: XL JDR 5W GU10 WW 3000K XARD LED
Technical info
| Series | XARD LED |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 330lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 110° |
| Size (mm) | Ø50x50mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~35W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228021545 |
LED lamp 5W, GU10, 230V, 3000K. XARD LED series offers cost effective and universal lighting solutions for replacement of halogen lamps JDR, operating at 230V. The beam angle is 110° and are available in warm white 3000K. Wattage 5W, GU10 lamp base.



