Recessed LED panel GRID LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ white ∙ 4000K
Order code: VIV003394 | SKU Reference: GRID LED 6W WH/CL
Technical info
| Series | GRID LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 400lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 120x120x21mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | 110x110mm |
| EAN | 3800228021774 |
LED panel 120х120 6W, 230V, 4000K, white. The square thin GRID LED is universally stylish solution for lighting in offices, shops, homes. GRID LED has power supply in the set and contains built-in LED lighting source with highest energy efficiency class, which cannot be replaced.
Assets
News
Similar models
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ white ∙ 6000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ white ∙ 6000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ black ∙ 4000K





