Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ white ∙ 6000K
Order code: VIV004592 | SKU Reference: GRID LED 18W WH/W
Technical info
| Series | GRID LED |
| Wattage (W) | 18W |
| Luminous flux (lm) | 1150lm |
| Color temparature | 6000K (дневна светлина) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 222x222x21mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | 213x213mm |
| EAN | 3800234850641 |
The square thin GRID LED 18W, 6000K is universally stylish solution for lighting in offices, shops, homes. GRID LED has power supply in the set and contains built-in LED lighting source with highest energy efficiency class, which cannot be replaced.
Assets
News
Similar models
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ white ∙ 6000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel GRID LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ black ∙ 4000K





