Light control sensor DELTA LC SR-W
Order code: VIV003638 | SKU Reference: DELTA LC SR-W
Technical info
| Series | DELTA |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 35.5x44.1x46mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 6A |
| Sensor type | Sensor photocell |
| EAN | 3800228023150 |
The light control sensor DELTA 230V turn on or turn off the light automatically according to the ambient light. The ingress protection IP44 that has the product allows temperature and humidity of the surrounding environment not affect its performance.

