LED supply MPD MINI LED DRIVER ∙ 12W
Order code: VIV003649 | SKU Reference: MPD 12W LED in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | MPD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 32x80x22mm |
| Max load | 12W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 1A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023242 |
LED driver 12W, In100-240V, Out 12VDC-1A. MPD MINI LED DRIVERS 12W is with compact sizes and ingress protection IP20, suitable for LED strips and 12V LED lamps for indoor application.
