LED supply MPD MINI LED DRIVER ∙ 24W
Order code: VIV003796 | SKU Reference: MPD 24W LED in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | MPD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 45x115x28mm |
| Max load | 24W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228024409 |
LED driver 24W, In100-240V, Out 12VDC-2A. MPD MINI LED DRIVERS 24W is with compact sizes and ingress protection IP20, suitable for LED strips and 12V LED lamps for indoor application.
