LED supply MPD MINI LED DRIVER ∙ 48W
Order code: VIV003651 | SKU Reference: MPD 48W LED in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | MPD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 48x158x32mm |
| Max load | 48W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 4A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023266 |
LED driver 48W, In100-240V, Out 12VDC-4A. MPD MINI LED DRIVERS 48W is with compact sizes and ingress protection IP20, suitable for LED strips and 12V LED lamps for indoor application.
