Infrared motion sensor BRAVO SR36
Order code: VIV003783 | SKU Reference: BRAVO SR36
Technical info
| Series | BRAVO |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø115x24.3mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 2000W; LED 1000W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228024362 |
The most compact and thin infrared motion sensor BRAVO SR 36 max 1000W LED, 230V is with a detection range 360° and detection distance max 4 meters. BRAVO SR 36 is suitable for indoor use (staircases, corridors, external parts of buildings – garages, etc.).

