Infrared motion sensor ZULU SR16 ∙ white
Order code: VIV003889 | SKU Reference: ZULU SR16-W
Technical info
| Series | ZULU |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 80x80x24.7mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | incandescent 500W; LED 200W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| Mounting hole | 48.5x48.5mm |
| EAN | 3800228025192 |
The infrared motion sensor ZULU SR16-W max 200W LED, 160°, 230V completes the range of the sensors VIVALUX offering option for fitting in the console of the wall. Sensors ZULU SR16-W are with compact size and cleen design, wall mounting.

