Downlight RING SL514 ∙ white
Order code: VIV003849 | SKU Reference: SL514 W RING
Technical info
| Series | RING |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø76x24mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø68mm |
| EAN | 3800228024799 |
Fixed downlight by aluminum Ø76,12V, white.

