Downlight RING SL514 ∙ matt pearl chrome
Order code: VIV003852 | SKU Reference: SL514 MPC RING
Technical info
| Series | RING |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø76x24mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | matt pearl chrome |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø68mm |
| EAN | 3800228024829 |
Fixed downlight by aluminum Ø76,12V, matt pearl chrome.

