Infrared motion sensor KYLO SR36
Order code: VIV004113 | SKU Reference: KYLO SR36
Technical info
| Series | KYLO |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø50x66.5mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | incandescent 800W; LED 400W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| Mounting hole | Ø42mm |
| EAN | 3800228027011 |
The compact infrared motion sensor KYLO SR36 max 400W LED/max 800W incandescent lamp, 360°, 230V, IP20 is small in size and is designed to be mounted in a suspended ceiling in a mounting opening with a diameter only 42 mm.

