Wall fixture SYDNEY/PR ∙ 1 x E27 ∙ nickel matt ∙ IP44
Order code: VIV004255 | SKU Reference: SYDNEY/PR 1xE27 N/M IP44
Technical info
| Series | SYDNEY |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 316x100x90mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | nickel matt |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228028117 |
Wall fixture SYDNEY/PR 1 x E27 N/M IP44, for outdoor lighting, stainless steel, lamp holder 1 x E27, max. power 1 x 60W, IP44, rectangular.

