Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ coffee ∙ IP44
Order code: VIV004327 | SKU Reference: H001/KO MARIBOR IP44
Technical info
| Series | MARIBOR |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 150x150x1090mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | coffee |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228028698 |
The color coffee in the MARIBOR garden lantern series complements the current colors of antique brass and black. The models can be a great addition to the interior of any modern garden and modern furnished outdoor space. Main advantages - aluminum housing; - durable glass diffuser; - IP44 moisture protection, allowing their use for outdoor lighting; - the different ways of mounting the lanterns give freedom in lighting; - the lanterns are equipped with E27 lampholders and are compatible with VIVALUX LED lamps.
Assets
News
Similar models
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ coffee ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ coffee ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ coffee ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ coffee ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Triple pole lantern MARIBOR ∙ PL001 ∙ coffee ∙ IP44





