LED lighting fixture with PIR LUNAR LED ∙ 10W ∙ SR12 ∙ IP54
Order code: VIV004338 | SKU Reference: LUNAR LED 10W SR12
Technical info
| Series | LUNAR |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 800lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP54 |
| Shape | oval shape |
| Size (mm) | 270x135.3x70mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228028797 |
LUNAR LED is a waterproof lighting fixture with built-in LED with 10W power and a motion sensor. The fixture can be mounted over the entrance door in order to illuminate when needed. The sensor operation can be adjusted.


