Recessed LED panel ESTE LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ white ∙ 6000K
Order code: VIV004587 | SKU Reference: ESTE LED 6W WH/W
Technical info
| Series | ESTE LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 400lm |
| Color temparature | 6000K (дневна светлина) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | Ø120x21mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø110mm |
| EAN | 3800234850597 |
LED panel 6W, 230V, 6000K, white. The round thin ESTE LED panel can be used for general or ambient lighting with daylight 6000K. ESTE LED has power supply in the set and contains built-in LED lighting source, which cannot be replaced.
Assets
News
Similar models
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ white ∙ 4000К
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ white ∙ 4000К
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ white ∙ 4000K
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 18W ∙ 1150lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 12W ∙ 850lm ∙ black ∙ 4000K
-
Recessed LED panel ESTE LED ∙ 6W ∙ 400lm ∙ black ∙ 4000K





