LED suspension FEEL LED ∙ 43W ∙ CCT-SWITCH ∙ 3000K-4000K-6400K
Order code: VIV004614 | SKU Reference: FEEL LED 43W CCT-switch
Technical info
| Series | FEEL LED |
| Wattage (W) | 43W |
| Luminous flux (lm) | 2158lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø510x1500mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234850856 |
Lighting fixture FEEL LED 43W, not dimmable, 25 000h, 230V, 43W, 2158lm, black, 120°, IP20. FEEL LED is available in a new easier way to select the desired color temperature, which can be done via a slider on the body power supply. Thus, depending on the position of this slider, FEEL LED glows constantly in one of the selected color temperatures: 3000K (warm white); 4000K (neutral light) or 6400K (daylight).


