Solar LED light IKAR SOLAR LED ∙ 4W ∙ 70lm ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004788 | SKU Reference: IKAR SOLAR LED 4W CL
Technical info
| Series | IKAR SOLAR LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 70lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | променлив 0°÷100° |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | 154x98x101mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| Ambient temperature | -20÷+50°C |
| EAN | 3800234852164 |
The solar lighting fixture IKAR LED offers electricity independent effect lighting on building facades. The beam angle of IKAR LED can be adjusted from 0 to 100 degrees.


