Solar LED light POLUX SOLAR LED ∙ 4W ∙ 70lm ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K ∙ IP54
Order code: VIV004789 | SKU Reference: POLUX SOLAR LE 4W CCT
Technical info
| Series | POLUX SOLAR LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 70lm |
| Beam angle | 80° |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | 155x118x85mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| Ambient temperature | -20÷+50°C |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234852171 |
The solar lighting fixture POLUX LED offers electricity independent effect lighting on building facades. The color temperature of POLUX LED can be selected between 3000K, 4000K and 6400K.




