Solar LED light DOMINO SOLAR LED ∙ 10W ∙ 70lm ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004790 | SKU Reference: DOMINO SOLAR LED 10W CL
Technical info
| Series | DOMINO SOLAR LED |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 70lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 80° |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | 155x118x85mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| Ambient temperature | -20÷+50°C |
| EAN | 3800234852188 |
The solar lighting fixture DOMINO LED offers electricity independent effect lighting on building facades. DOMINO LED makes lighting effect by a combination of 5 beams.


