Multifunctional LED lighting fixture SATURN LED ∙ 75W
Order code: VIV004831 | SKU Reference: SATURN LED 75W
Technical info
| Series | SATURN LED |
| Wattage (W) | 75W |
| Luminous flux (lm) | 4725lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x55mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234852508 |
The lighting fixture SATURN LED offers the well-known and wanted functions of combination of 3000K and 6400K with overall effect 4000K and dimming by the remote control with universal round shape with 3D effect on the middle front panel.


