LED floodlight with solar panel ARAD SOLAR LED ∙ 5W ∙ 500lm ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004832 | SKU Reference: ARAD SOLAR LED 5W BK/CL
Technical info
| Series | ARAD SOLAR LED |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 500lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 180° |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | 174x128x58mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| Ambient temperature | -25 ÷ 45°C |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234852515 |
ARAD SOLAR LED is solar LED floodlight with motion sensor. The solar panel of the floodlight can me mounted on its body or at a suitabl place within 3 meter distance. ARAD SOLAR LED is practical solution for illuminating areas where light is needed only when someone passes through.



