LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
Order code: VIV005112 | SKU Reference: CCL 5W E14 WW 3000K CAMEO LED
Technical info
| Series | CAMEO LED |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 470lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 200° |
| Shape | candle |
| Size (mm) | Ø37x93mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234854946 |
LED lamp, 5W, E14, 230V, 3000K, candle. Color rendering index Ra ≥ 80 provides very good color reproduction.
Assets
Similar models
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 6400K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 6400K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 5W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 480lm ∙ E14 ∙ 4000K



