LED ceiling light CAMPO LED ∙ 36W ∙ black/white+wood ∙ CCT-switch ∙ 3000-4000-6400K
Order code: VIV005165 | SKU Reference: CAMPO LED 36W CCT
Technical info
| Series | CAMPO LED |
| Wattage (W) | 36W |
| Luminous flux (lm) | 2935lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 500x500x180mm |
| Body color | black/white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234855400 |
Artificial lighting in modern interiors is faced with challenges of a different nature. It must be both strong enough to carry out daily activities in the rooms intended for them, but must also aesthetically match the other interior elements. To solve these tasks, we present a new model of lighting fixture CAMPO LED VIVALUX, offering basic lighting with a frosted diffuser for less glare, as well as indirect lighting with the ability to choose the color temperature. In addition, there are two movable spots in which lamps with a GU10 base can be installed with power and color temperature according to preferences and the need for a light accent in the room. The fixture is suitable for use in family homes, hotels, restaurants and commercial premises.






