LED lamp LARGO LED ∙ 12W ∙ 1055lm ∙ E27 ∙ 3000K
Order code: VIV003500 | SKU Reference: LGL 12W E27 WW 3000K LARGO LED
Technical info
| Series | LARGO LED |
| Wattage (W) | 12W |
| Luminous flux (lm) | 1055lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 270° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø60x110mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~75W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022276 |
LED lamp, 12W, E27, 230V, 3000K, A60, 25 000 hrs life time, 2 warranty years.



