LED filament lamp FLICK LED ∙ GF45 ∙ 4W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
Order code: VIV003576 | SKU Reference: GF45 4W E14 3000K FLICK LED
Technical info
| Series | FLICK LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 470lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x79mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | transparent |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022795 |
LED lamp 4W, E14, 230V, 3000K, filament, mini globe. FLICK LED are with extremely high efficiency - over 100 lm/W. Thеy have a long useful life – 25 000 hours, excellent color rendering and provide perfect illumination by light scattering in 360°. Ideal for general lighting where the aim is to create a cozy and warm atmosphere.
Assets
News
Similar models
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ GF45 ∙ 4W ∙ 470lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ GF45 ∙ 4W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 10W ∙ 1200lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 6W ∙ 630lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ BF35 ∙ 4W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K



