Microwave motion sensor CHARLIE MW18-S-W ∙ IP65
Order code: VIV003884 | SKU Reference: CHARLIE MW18/S-W
Technical info
| Series | CHARLIE |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 80x117.2x51.5mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 1200W; LED 300W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Microwave sensor |
| EAN | 3800228025147 |
Microwave motion sensor CHARLIE MW18-S-W, max 300W LED, 180°, 230V is the energy-efficient switch, combining automatism, practicality, comfort and safety. It works with electromagnetic waves of high frequency and this allows him to register movement behind doors, glass panels and even thinner walls, automatically recognize day and night.



