Microwave motion sensor OSCAR MW18-IN ∙ white
Order code: VIV003891 | SKU Reference: OSCAR MW18/IN-W
Technical info
| Series | OSCAR |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 37x61.5x25mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 1200W; LED 300W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Microwave sensor |
| EAN | 3800228025215 |
Microwave motion sensor OSCAR MW18-IN-W max 300W LED, 230V is used to control the lighting in places where go many people and where necessary lighting for a relatively short period of time. The sensor is extremely compact and can be mounted in the body or in waterproof box INDIRA.

