Microwave motion sensor SIERRA MW36 ∙ white
Order code: VIV003890 | SKU Reference: SIERRA MW36-W
Technical info
| Series | SIERRA |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø115x24mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 2000W; LED 1000W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Microwave sensor |
| EAN | 3800228025208 |
Microwave motion sensor SIERRA MW36-W max 300W LED, 360°, 230V works with electromagnetic waves of high frequency and this allows him to register movement behind doors, glass panels and even thinner walls, automatically detects day and night.

