Infrared motion sensor ROGER ∙ SR36 ∙ white
Order code: VIV004340 | SKU Reference: ROGER SR36
Technical info
| Series | ROGER |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø76x20.2mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | ЛНЖ 400W; LED 200W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228028810 |
ROGER is a super compact infrared motion sensor that is suitable for application at places where no water and dustproof is needed: in administrative buildings, corridors, staircases, etc. ROGER can be surface mounted on wall or ceiling.

