LED downlight with motion sensor DION LED ∙ 11W ∙ SR36
Order code: VIV004545 | SKU Reference: DION LED 11W SR36
Technical info
| Series | DION LED |
| Wattage (W) | 11W |
| Luminous flux (lm) | 1200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø140x66mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Max load | max 500W |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Infrared sensor |
| Mounting hole | Ø120mm |
| EAN | 3800234850207 |
LED downlight DION LED with integrated infrared motion sensor, size Ø140 mm, power 11W.


