Solar LED lighting fixture with sensor VAST SOLAR LED ∙ 0.7W ∙ 150lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP44
Order code: VIV004729 | SKU Reference: VAST SOLAR LED 0.7W PIR IP44
Technical info
| Series | VAST SOLAR LED |
| Wattage (W) | 0.7W |
| Luminous flux (lm) | 150lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 180° |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 133x97x50mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | ABS |
| Ambient temperature | -25 ÷ 45°C |
| Color Rendering Index | CRI 70 |
| EAN | 3800234851716 |
VAST SOLAR LED is economic solution for outdoor solar LED lighting with motion sensor. The model is waterproof and UV-resistant which protects their body from the negative influence of sun light.

