Solar LED lighting fixture with sensor SLIT SOLAR LED ∙ 4W ∙ 200lm ∙ PIR ∙ 4000K ∙ IP44
Order code: VIV004727 | SKU Reference: SLIT SOLAR LED 4W PIR IP44
Technical info
| Series | SLIT SOLAR LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 112x220x110mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | ABS+PC |
| Ambient temperature | -25 ÷ 45°C |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234851693 |
SLIT SOLAR LED is solar LED wall light with infrared motion sensor. There is front light panel and back light. SLIT SOLAR LED can be folded and thus transported and stored conveniently.


